Katalogai ir Duomenų bazės

Lietuvos integrali bibliotekų informacijos sistema

Prenumeruojamos duomenų bazės

 • Infolex - tai lietuviška teisinės informacijos duomenų bazė. Joje pateikiami teisės aktai ir teismų praktika - galima atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat Europos Žmogaus teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais ir kt.

 • EBSCO Publishing siūlo per 50 įvairios tematikos visateksčių, referatinių, bibliografinių duomenų bazių. Lietuvos bibliotekos, prenumeruojančios vadinamąjį eIFL.net duomenų bazių paketą, turi prieigą prie 11 duomenų bazių. EBSCO Publishing duomenų bazėse viso teksto leidinius galima skaityti keliais formatais: PDF, HTML, XML. Bazėse yra elektroniniai vertėjai, verčiantys straipsnius į vokiečių, prancūzų, ispanų kalbas.

 • 15 min MAX - kuria šiuolaikišką turinį, skatina nuomonių įvairovę, stiprina diskusijų kultūrą ir kviečia atrasti daugiau drąsių kampų. Čia rasite išskirtinį ir niekur kitur nepublikuojamą žurnalistų, įtakingų asmenybių ir Lietuvos žvaigždžių turinį. Taip pat – „The Atlantic“, „Quartz“, „MIT Technology“, „New Scientist“, „Psychology Today“, „Rolling Stone“, „Fast Company“ ir kitų partnerių straipsnius lietuvių kalba.

 •  DELFI Plius – didžiausia mokamo turinio platforma Lietuvoje, suteikianti galimybę skaityti profesionalių publicistų, gabių naujokų ir solidžių užsienio leidinių turinį lietuvių kalba, pasiekti niekur kitus nepublikuojamą turinį ir naudotis „Delfi Plius“ aplinka be reklamos.

  Duomenų bazėmis galima naudotis tik iš bibliotekoje esančių kompiuterių.

 

Laisvai prieinamos duomenų bazės

 • Epaveldas - bibliotekų, archyvų ir muziejų skaitmeninto kultūros paveldo duomenų bankas.
 • Europeana - leidžia pasižvalgyti po skaitmeninius Europos muziejų, bibliotekų, archyvų išeklius, garso ir vaizdo medžiagos rinkinius. Tai skirtingomis kalbomis pateikiama prieiga prie turiningo Europos kultūros ir mokslo paveldo, suteikianti galimybę vartotojams jungtis į tinklą, atrasti kažką naujo, bendrauti, dalintis bei pasisemti įkvėpimo.
 • TAR – teisės aktų registras;
 • LRS – Lietuvos Respublikos Seimo duomenų bazės;
 • EUR-Lex – Europos Sąjungos teisė.

Teismų praktika:

 • LAT – Lietuvos aukščiausiasis teismas;
 • LVAT– Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.


     Duomenų bazių informacija gali būti naudojama tik asmeniniais, mokslo ar mokymo tikslais. Draudžiama kopijuoti informaciją ištisai, talpinti ją į internetą, naudoti komerciniais tikslais.

 

Atnaujinta 2023-01-04