Kazlų Rūdoje iškilmingai pasitiktas ilgai lauktas leidinys

2023.01.23

     Sausio 20-osios pavakarę į Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešąją biblioteką gausiai susirinkę kazlųrūdiečiai pasitiko ilgai lauktą leidinį – monografiją „Kazlų Rūda“. Dėl įvairių aplinkybių šios knygos rengimas užtruko daugiau nei du dešimtmečius, todėl knyga pasitikta itin šiltai ir iškilmingai.
Monografiją „KAZLŲ RŪDA“, kurios apimtis 1 572 puslapiai, sudaro net 94 straipsniai, prie jų dirbo net 77 autoriai, iš kurių net 17 mokslo daktarų. Kaip sakė knygos sudarytojas Venantas Mačiekus, medžiagos buvo dar daugiau, todėl sudarytojams buvo labai sunku atrinkti tai, kas svarbiausia ir vertingiausia.
    Knygos pristatyme dalyvavo įmonės „Versmės leidykla“ vadovas, mecenatas Petras Jonušas, istorikas, Kazlų Rūdos garbės pilietis dr. Juozas Banionis, dr. Aldona Vasiliauskienė, gamtos mokslų daktaras, etnologas Libertas Klimka, taip pat garbės piliečiai mokslininkai Aldonas Pupkis ir Selemonas Paltanavičius. Pastarasis, matydamas tokį šiltą sutikimą, juokaudamas pažadėjo, kad po 40 metų su V. Mačiekumi išleis naują monografiją, nes Kazlų Rūdos kraštas ir žmonės to verti. Iš tikrųjų, kaip savo pranešime pabrėžė dr. Juozas Banionis, nuolat tyrinėjantis Kazlų Rūdos istoriją, vos atidavus knygą į spaustuvę, atsirado nemažai naujos medžiagos ir įrodymų, kad Kazlų Rūdos vardas minimas jau nuo 1737 metų.
Renginio metu tylos minute pagerbta knygos sudarytoja dr. Anelė Vosyliūtė ir kiti bendraautoriai, nesulaukę knygos gimimo, iškeliavę Anapilin.
Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška, dėkodamas visiems autoriams ir leidėjams už darbą, pasveikino su neseniai atšvęstu garbingu 90-ies metų jubiliejumi kunigą, rašytoją, Kazlų Rūdos garbės pilietį Igną Plioraitį. Kunigo I. Plioraičio indėlis šioje knygoje taip pat didelis.
Renginio metu šventinę nuotaiką kūrė aktorius Henrikas Savickis, operos solistas Paulius Kaminskas ir akompaniatorius Dominykas Šimonis, pristatyti knygos sudarytojos dukros Martos Vosyliūtės tapybos darbai su Kazlų Rūdos vaizdais, fotografės Domininkos Živelienės nuotraukos atskleidė gražiausias Kazlų Rūdos vietas, o besirenkančius svečius šventine nuotaika džiugino Kazlų Rūdos jaunųjų atlikėjų pučiamųjų orkestras „Atžalynas“, vadovaujamas Rimanto Gelgotos.
    „Kazlų Rūda“ – 43-ioji Lietuvos valsčių serijos monografija, skiriama Lietuvos tūkstantmečiui (1009–2009), Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui (1918–2018), Kazlų Rūdos 280 metų sukakčiai (1744–2024), Vilkaviškio vyskupijos 100-mečiui (1926–2026).
Monografijos sudarytojai dr. Anelė Vosyliūtė ir Venantas Mačiekus, išleido „Versmės“ leidykla.
Monografiją įsigyti galima Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešojoje bibliotekoje, Vytauto g. 21, Kazlų Rūda
 
Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešosios bibliotekos informacija
Nuotraukos Domininkos Živelienės
  
  


Atgal