Pabudimo knyga

Įveikęs vėžį, poetas ir filosofas Markas Nepo pradeda naują laisvės ir džiaugsmo kupiną etapą siekdamas pabėgti nuo slegiančios ir apatiškos kasdienybės. „Pabudimo knyga“ – autoriaus sielos kelionės rezultatas, atveriantis gyvenimo išmintį, glūdinčią paprasčiausiuose kasdieniuose dalykuose.

Šis autoriaus dvasinis dienoraštis kviečia įsimylėti gyvenimą ir priimti jo teikiamas dovanas nepaisant kylančių sunkumų. Kai neįstengiame susitaikyti su mus supančia netiesa, kai nutinka kas nors negera ar gyvenimas atrodo priešiškas, „Pabudimo knyga“ išmintingais žodžiais ir kiekvienai dienai skirtais dvasiniais pratimais padės vėl susitaikyti su savimi ir pasauliu.

Marko Nepo tekstai skirti žmonėms, ieškantiems paramos, ramybės ir dvasinės darnos. Kiekvienai metų dienai skirtą įrašą lydi meditacijos pratimai, stebinantys gebėjimu pažadinti protą, nuostabą ir meilę.

 MARK NEPO (Markas Nepas; g. 1951 m.) – amerikiečių poetas ir filosofas, dvidešimt dviejų knygų autorius, jau daugiau kaip keturiasdešimt metų rašantis dvasingumo temomis. Autoriaus darbai populiarūs visame pasaulyje, jie išversti į daugiau nei dvidešimt kalbų. 2016 m. Markas Nepo buvo pripažintas vienu įtakingiausių šiuolaikinių dvasinių vadovų. Jo žymiausio kūrinio „Pabudimo knyga“ pasaulyje parduota daugiau nei milijonas egzempliorių.

 

Šaltinis: https://www.tytoalba.lt/

Totalitarizmo ištakos

Knygoje tyrinėjami totalitarinių judėjimų, propagandos, teroro, vyriausybių institucijų veiksmai, sutelkiant dėmesį į tikrąsias istorijoje žinomas totalitarinio valdymo formas – Vokietijos nacizmą ir Rusijos stalinizmą, – kurias autorė pristato kaip dvi to paties medalio puses, o ne atskiras dešiniųjų ir kairiųjų filosofijas.

H. Arendt pateikta šiurpinanti sąlygų, lėmusių nacizmo ir stalinizmo totalitarinių režimų atsiradimą ir suklestėjimą, analizė yra istorijos įspėjimas apie laisvės trapumą, aktualus ir XXI amžiuje.

 HANNAH ARENDT (1906–1975) – vokiečių ir amerikiečių politologė, 22 metų gavusi daktaro laipsnį Heidelbergo universitete, studijavusi pas Martiną Heideggerį. 1933 m. nuo nacių persekiojimo pabėgo į Prancūziją, o 1941 m. į JAV. H. Arendt laikoma viena svarbiausių ir didžiausią įtaką padariusių XX amžiaus mąstytojų.
 
Šaltinis:
https://www.tytoalba.lt/

 

PAAUGLYSTĖ

 Jeigu jaučiate nerimą ir esate susirūpinę savo paauglio vaiko elgesiu, malonu su jumis susipažinti. Tėvų patirtis pilna pakilimų ir kritimų. Ši knyga – lyg savotiškas susikalbėjimo tarp kartų žodynėlis, pagalbos ir paramos priemonė, kad nesijaustumėte vieniši susidūrę su savo vaiko-paauglio problemomis.
Paauglystė – tai didelių krizių periodas formuojantis vaiko asmenybei, taip pat – bene sunkiausias vaikų ir tėvų bendravimo periodas. Patirti vienokius ar kitokius bendravimo sunkumus su savo paaugusiu vaiku – visiškai normalu ir natūralu. Normaliai augantis paauglys turi priešintis tėvams. Nepaisant to, taikūs, geri santykiai tarp paauglių ir jų tėvų yra įmanomi.
Norėtųsi palinkėti, kad ši knyga būtų lyg orientyras sudėtingose auklėjimo situacijose ir skatintų nepasiduoti. Atrasti raktą į savo paauglio širdį galite tik jūs, nes esate jo tėvai – kad ir klystantys, bet mylintys ir norintys jiems paties geriausio.

Vilma Mažeikienė

 VILMA MAŽEIKIENĖ – psichologė-psichoterapeutė, knygos „Kai augti sunku“ autorė. Klaipėdos universitete baigė pedagoginės psichologijos studijas ir įgijo psichologijos magistro laipsnį, o 2002 m., baigusi Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institutą, įgijo psichoterapeuto kvalifikaciją. Jau 28 metus sėkmingai dirba psichologe-psichoterapeute, konsultuoja vaikus, paauglius ir jų tėvus įvairiais psichologiniais klausimais. Pagrindinė darbo ir domėjimosi sritis – elgesio ir emocijų sutrikimų turintys paaugliai. Tėvų ir paauglių santykiams skirta knyga „Paauglystė – misija įmanoma“ – antrasis autorės kūrinys.

 Šaltinis: https://www.tytoalba.lt/

KASDIENYBĖS STATISTIKA

 Dezinformacijos amžiuje statistika neretai tampa priešu: ja remiantis kuriami mitai, skaičiais naudojamasi siekiant suklaidinti ir sutrikdyti. Tačiau tinkamose rankose tai – galingas įrankis norint demaskuoti melagienas ir geriau suprasti mus supantį pasaulį. Į statistiką savo žvilgsnį atgręžęs šios knygos autorius išpopuliarėjo visame pasaulyje dėl gebėjimo suprantamai ir aiškiai kalbėti apie ekonomiką ir jos įtaką mūsų kasdienybei. Jis veda skaitytojus dezinformacijos, pseudomokslo ir iškreiptos logikos labirintais, supažindina su būriu charizmatiškų asmenybių ir pasakoja apie keisčiausias apgaules istorijoje, ragindamas pamėgti skaičius ir atskleisdamas tikrąją jų galią.

T. Harfordas remiasi naujausiais moksliniais argumentais ir psichologiniais tyrimais ir ragina kritiškai pažvelgti į savo pačių išankstines nuostatas, įsitikinimus ir, svarbiausia, emocijas, kurių veikiamas dažnas iš mūsų klaidingai interpretuoja pateikiamus faktus. 10 taisyklių – ir papildoma auksinė taisyklė – padės suprasti, kaip iš tiesų veikia statistika: iš kur atsiranda skaičiai, kodėl svarbu, kaip jie pateikiami ir kokių rezultatų jais siekiama. Statistika nėra nesąžiningas triukas – veikiau priemonė, padedanti pamatyti tai, kas kitaip liktų nematoma.

 TIM HARFORD (Timas Harfordas, g. 1973 m.) – britų ekonomistas, žurnalistas, radijo ir televizijos laidų vedėjas. Jo ilgametė rubrika Financial Times žurnale The Undercover Economist („Ekonomistas priedangoje“) iki šiol sulaukia milžiniško populiarumo, autorius rašo tokiems leidiniams kaip Forbes, Wired, New York Magazine. T. Harfordo vedamos BBC tinklalaidės More or Less („Daugiau ar mažiau“) ir 50 Things („50 dalykų“) yra dešimties geriausių pasaulio tinklalaidžių sąraše, o jis pats yra dažnas TED bei PopTech platformų svečias. T. Harfordas yra parašęs 9 knygas, jos išverstos į daugiau nei 30 kalbų. „Kasdienybės statistika. 10 taisyklių, keičiančių požiūrį į gyvenimą ir skaičius“ yra naujausia jo knyga.

 Šaltinis: https://www.tytoalba.lt/

 

Gyvenimas mirties akivaizdoje

Tibetietiška požiūrio į mirtį tradicija skiriasi nuo vakarietiškosios. Į kasdienį gyvenimą Tibeto budistai įtraukia mirties meditaciją, nes tiki, jog sąmoningai suvokdamas savo laikinumą žmogus gyvena laimingai ir prasmingai. Bėgant amžiams, tibetiečiai sukaupė daug įdomios ir vertingos išminties apie mirtį. Išsaugotuose senuosiuose veikaluose gausu poezijos ir prozos, maldų bei praktinių patarimų, kaip rūpintis mirštančiaisiais. Knygą „Gyvenimas mirties akivaizdoje“ sudaro svarbiausi Antrojo, Septintojo ir Tryliktojo Dalai Lamų, taip pat Tertono Karma Lingpa apmąstymai. Juose pristatomos pasiruošimo mirčiai meditacijos, dalijamasi įkvepiančiais pasakojimais, kaip mirtį pasitiko šventieji ir jogai, bei žiniomis apie proto treniruotes, padedančias mirties akimirką perkelti sąmonę.

Glennas H. Mullinas (g. 1949) – tibetologas, knygų apie budizmą autorius, klasikinės Tibeto literatūros vertėjas, tantrinio budizmo mokytojas. Penkiolika metų gyveno Dharamsaloje, vertėjavo Keturioliktajam Dalai Lamai. Ten pat G. H. Mullinas studijavo Tibeto budizmo filosofiją, literatūrą, dailę, mokėsi meditacijos, jogos meno. Jis yra daugiau nei 25 knygų apie budizmą autorius. Anksčiau lietuviškai išleista „Keturiolika Dalai Lamų: Šventoji reinkarnacijos tradicija“ („Sofoklis“, 2019) sulaukė palankaus skaitytojų vertinimo.

 Šaltinis: https://www.sofoklis.lt/