Bilas ir sapnų angelas

Šis pasakojimas apie angelą sargą vardu Lemtis ir mažą berniuką Bilą.

Bilas su šeima ką tik persikraustė iš mažo butuko mieste į namą kaime. Naujasis berniuko kambarys daug didesnis už senąjį, pro langą matyti sodas ir į tolius besidriekiantys laukai. Tačiau jau pirmąją naktį Bilas išgirsta keistą stuksenimą į kambario langą, o praskleidęs užuolaidas pamato milžiniškas žibančias akis. Kitą naktį vėl pasikartoja tas pats... Išsigandęs berniukas prašo tėvų, kad grįžtų į miestą, kur visą naktį gatvėse šviečia žibintai ir tikrai nėra jokių pabaisų. Bilo prašymą išgirsta ir sapnų angelas Lemtis...

 Lucinda Riley – viso pasaulio skaitytojų mylima britų rašytoja, kurios knygos išverstos į 37 kalbas. Labiausiai ją išgarsino romanų ciklas „Septynios seserys“.
Harry Whittakeris – BBC radijo laidų vedėjas, vienos žinomiausių Jungtinės Karalystės improvizacijų trupės narys, Lucindos Riley sūnus.
„Bilas ir sapnų angelas“ – antroji Lucindos Riley ir Harry’io Whittakerio knyga vaikams iš serijos apie angelus sargus. Pirmoji – „Greisė ir Kalėdų angelas“ (2021).

 
Šaltinis:
https://www.tytoalba.lt/

Dingusio sniego byla

Kol aplink visi džiaugiasi sniegu ir dovanomis, dviejų miestų – Miestamiesčio ir Kitamiesčio – vaikai nesulaukia nei sniego, nei dovanų! Nes kaipgi Kalėdų Senelis keliaus rogėmis ir šiauriniais elniais, kai lauke oras beveik primena pavasarį?

Tačiau greitai paaiškėja, kad abu šiuos miestus sieja... tualetinis popierius!

Ar jis gali būti kaltas dėl kažkur pradingusio sniego ir sugadintų Kalėdų? O gal prie to nagus prikišo meras Visvaldošaitis? Niekas to nesužinos, kol neperskaitys jubiliejinės mylimiausių vaikų detektyvų Domo, Tomo ir Upės istorijos!

 TOMAS DIRGĖLA – bene populiariausias lietuvių vaikų rašytojas, kurio knygos leidžiamos pakartotinai ir verčiamos į užsienio kalbas, o vaikai tiesiog eina iš proto dėl jo detektyvinės serijos „Domas ir Tomas“! Rašytoją vaikai atpažįsta net gatvėje ir būtinai pasidomi būsimomis knygomis ar paprašo bendros nuotraukos. Istorija tavo rankose – jau dešimtoji, jubiliejinė „Domo ir Tomo“ serijos knyga!

 

Šaltinis: https://www.tytoalba.lt/

Kiekvienam savas kąsnis

  Girioje taikiai sau gyveno ne tik briedis su vilku, bet ir kurmis, ežys, gudruolė lapė. Viskas, matyt, taip ir būtų buvę, jei ne mėgdžiojimai, apgavystės, patyčios ir melas. Taip, taip – leidau jiems elgtis taip, kaip dažnai daro žmonės. Išėjo kaip išėjo: vilkas ėdė aviečių lapus, lapė gavo kailin nuo avino. Juokėsi tik kurmis, kuris iš karto suprato – girioje taip elgtis nevalia. Tą suprato ir visi kiti šios knygelės veikėjai. Gaila, kad tik po patirtų pamokų. Tačiau gal nieko čia baisaus – paragavo, kailin gavo ir žino: gyventi reikia taip, koks esi gimęs, ką moki, ką išmanai ir sugebi. O taip nedarantiems girioje vietos nėra – iš jų visi juoksis ir pirštais rodys!

 Selemonas Paltanavičius – Lietuvos prozininkas, gamtininkas, fotografas, aplinkosaugininkas, radijo laidų vedėjas. Daugybės knygelių apie gamtą vaikams autorius.

 

Šaltinis: https://www.tytoalba.lt/

Močiutė plėšikė sugrįžta

 Benas vis dar negali susitaikyti su mintimi, kad močiutės nebėra... Kai ji iškeliavo, berniukui atrodė, kad pasaulis nustos suktis. Tačiau viskas buvo kaip buvę: Benas ir toliau kasryt ėjo į mokyklą, ruošė namų darbus ir svajojo apie santechniko profesiją... Kol vieną dieną nutiko kai kas neįtikėtino – iš Britų muziejaus buvo pagrobta garsioji Tutanchamono kaukė, o netrukus dingo ir FIFA pasaulio taurė. Keisčiausia, kad abi vagystės priminė jo mirusios močiutės – JUODOSIOS KATĖS – darbelius. Nejaugi ji gali būti prie to kaip nors prisidėjusi? Ir, po galais, ką šioje istorijoje veikia pati Anglijos karalienė? Benas žūtbūt privalo viską išsiaiškinti!

Neįtikėtini močiutės plėšikės nuotykiai tęsiasi!

   David Walliams (Deividas Valjamsas) – britų rašytojas, dėl kurio juokingų ir įdomių knygų visi Jungtinės Karalystės vaikai eina iš proto. Garsiausia ir daugiausiai skaitytojų simpatijų sulaukusi jo knyga – „Močiutė plėšikė“. Tai pašėlusi istorija apie senutę, kuri kadaise buvo garsi brangenybių vagilė.
O dabar pasiruoškite – ji GRĮŽTA!

 Šaltinis: https://www.tytoalba.lt/

Pasaulio pabaigos byla

 O štai ir dar vienos vasaros atostogos Miestamiestyje! Vaikų rankose telefonai, tėvų veiduose – ramybė, bet...
Bet čia atostogas sugriauna ne prastas oras, ne pabrangę ledai ir net ne būtinų perskaityti knygų sąrašas, o pati tikriausia PASAULIO PABAIGA!
Ar Domui, Tomui ir Upei pavyks visus išgelbėti? Kas yra šio chaoso kaltininkas? Ir ar tikrai tiek nedaug tereikia, kad šiandien ištiktų pasaulio pabaiga?
Visus atsakymus rasi šios knygos puslapiuose!

 TOMAS DIRGĖLA – bene populiariausias lietuvių vaikų rašytojas, kurio knygos leidžiamos pakartotinai ir verčiamos į užsienio kalbas, o vaikai tiesiog eina iš proto dėl jo detektyvinės serijos „Domas ir Tomas“! Rašytoją vaikai atpažįsta net gatvėje ir būtinai pasidomi būsimomis knygomis ar paprašo bendros nuotraukos. Istorija tavo rankose – jau trisdešimt antroji T. Dirgėlos knyga!

 Šaltinis: https://www.tytoalba.lt/

Tūkstantis ir viena naktis

  Svaiginančios arabų pasakos „Tūkstantis ir viena naktis“ sugrįžta

Seniai seniai Persijoje viešpatavo sultonas Šachrijaras. Jis buvo teisingas ir išmintingas valdovas, mylėjęs savo tautą ir žmoną. Tačiau skaudi žmonos netektis dėl kitos moters klastos šį geros širdies vyrą pavertė žiauriu ir negailestingu. Bijodamas dar kartą patirti klastą, Šachrijaras prisiekia kasdien vesti vis kitą mergelę ir po nakties ją nužudyti.

Bandydama išvengti mirties, naujausia sultono žmona Šecherazada kiekvieną vakarą Šachrijarui seka po pasaką, kaskart nutylėdama pabaigą. Šios istorijos tokios įtraukiančios, kad sultonas turi vis atidėti žmonos egzekuciją. Po tūkstančio ir vienos nakties Šecherazados gyvybė bus išgelbėta amžiams.

Šios pasakos – tai tikra stebuklų karalystė: užburti laivai, deimantų slėniai, puikiausi rūmai dykumose, į gyvulius paversti žmonės, visas ligas gydantys obuoliai ir daugybė kitų neregėtų dalykų. Istorijų turinys taip gudriai sumazgytas, jog skaitydamas niekados nežinosi, kas atsitiks toliau. Tačiau tai ne tik vaizduotės žaismas, „Tūkstančio ir vienos nakties“ pasakos taip pat atskleidžia ir viduramžių Rytų pasaulio kasdienybės vaizdą.

Užburiančios istorijos, surinktos iš Indijos, Persijos ir kitų arabų kraštų, pasakoja apie tikrąją ir antgamtinę meilę, turtą ir skurdą, nesibaigiančius išbandymus ir klastingą likimą. Pasakos „Tūkstantis ir viena naktis“, šimtmečiais perduodamos iš lūpų į lūpas, užrašytos daugybės autorių iš viso pasaulio, laikomos vienomis geriausių ir reikšmingiausių literatūros istorijoje.

 Šaltinis: https://www.tytoalba.lt/

 

Šis kūrinys įeina į leidyklos „Alma littera" leidžiamą klasikos kūrinių kolekciją. Ją sudaro reikšmingiausi ir vertingiausi kūriniai – nuo laiko išbandymą įveikusios klasikos iki šiuolaikinių kūrinių, jau tapusių moderniąja klasika.

Su humoru autorius knygoje pasakoja apie sudėtingus ir jautrius dalykus. Ne tik tėvų skyrybas, bet ir savęs paieškas bei berniukui itin svarbų ryšį su tėvu.

Padaužai Lasei nelabai sekasi mokykloje, bet tai ne didžiausia jo bėda. Per Kalėdas išsiskiria berniuko tėvai. Lasei su mama tenka kraustytis į kitus namus. Skirtingai nei smarkaus būdo tėtis mėsininkas, niekada nemėgęs mokyklos, naujasis mamos vyras, dantų gydytojas Hildingas Torstensonas pasiryžęs Lasę paversti pavyzdingu mokiniu. Tik ar pasiduos Lasė naujo mamos vyro įtakai? Ir ar pavyks Lasei išsaugoti trūkinėjantį ryšį su mylinčiu ir mylimu tėvu?

Knyga įtraukta į 8 klasės rekomenduojamų knygų sąrašą.

   Kai Motiejus sužino, kad netrukus turės mažą broliuką, nė kiek nenudžiunga. Jam kur kas labiau norėtųsi šuns. Mažylis atima visą tėvų laiką, tad Motiejus pasijunta nereikalingas. Ir sugalvoja planą, kaip tai ištaisyti. Žaisminga ir tuo pačiu jautri istorija apie naujo šeimos nario atsiradimą ir kylančius iššūkius padės vaikams ir tėvams geriau suprasti savo jausmus.

   Rašytoja Ignė Zarambaitė skaitytojų ir literatūros kritikų įvertinta už vaikams skirtas knygas „Emilio laiškas“, „Slapta laiškų rašymo agentūra“, „Pašto pelyčių nuotykiai Šiaurėje“, „Elzė ir senojo dvaro paslaptis“, „Stebuklingi senelio batai“, „Skudurinukė“, „Simas ir jo kalavijas“„Debesėlis“ bei apysaką paaugliams „Juodavandeniai“. Šią knygą puošia spalvingos dailininkės Ievos Zalepugaitės iliustracijos.

    Kiek meilės kalbų moka mama?

   Įkvėpti, padrąsinti, išklausyti, apkabinti, prajuokinti, numalšinti skausmą, pakštelėti į skruostą...

    Šimtai būdų parodyti ar pasakyti: „Myliu tave, mano vaike“.

     Nuo pirmų kūdikio šypsnių iki filosofinių pokalbių su jau suaugusiu vaiku mama išgyvena daugybę virsmų ir kalba savo gyva patirtimi. Kiekviena savaip. Kiekviena giliai ir jautriai. 

    Belgų autorės Hélène Delforge ir dailininko Quentino Grébano knyga atveria motinystės paslaptis, atskleidžia sodrią patirčių ir jausmų paletę, kuria įvairiuose pasaulio kampeliuose dalijasi mamos, augindamos ir puoselėdamos savo vaikus.

    Vieno žymiausių danų rašytojų Hanso Kristiano Anderseno pasakos padovanojo daugybę nuostabių vaikystės akimirkų. Su šio autoriaus kūriniais augo mūsų seneliai ir tėvai, o dabar žavisi ir naujoji karta.

    „Pasakos“ – rinkinys, kuriame rasite gražiausius autoriaus kūrinius.

    Hansas Kristianas Andersenas yra tokių pasakų, kaip „Bjaurusis ančiukas“, „Karalaitė ant žirnio“, „Kiauliaganys“, „Piemenėlė ir kaminkrėtys“, „Coliukė“, „Sniego karalienė“ ir kt. autorius. Daug šių istorijų buvo ekranizuotos. Ir ne vieną kartą. Todėl tokius personažus kaip Sniego karalienė žino net tie, kurie neskaito knygų.

   Lietuvių vaikų literatūros klasika – poeto Anzelmo Matučio „Girios abėcėlė“ – tai knygelė, kurioje po eilėraštį skiriama kiekvienai raidei, o šalia jų – smagūs ir išraiškingi piešinukai.
   Anzelmo Matučio knyga „Girios abėcėlė“ skirta vos pradėjusiems skaityti ar dar besimokantiems pažinti raides. Eilėraštukų ritmas ir rimas vaikus sužavi skambesiu ir padeda greičiau perprasti skaitymo paslaptis.
   Knygoje sudėti eilėraščiai puikiai tiks ir skaitymui drauge su tėvais. Galėsite paaiškinti mažajam apie raidžių ir garsų skirtumus. Pedagogai pabrėžia, kad būtent rimuotų eilėraščių ar dainų skaitymas padeda vaikams išmokti atskirti garsus, o vėliau ir juos užrašyti atitinkamomis raidėmis.

 

    Ši knyga – tikri stebuklai, kuriuos vaikams dosniai dovanoja ukrainiečių pasakos. Įdomūs pasakojimai apie išmintingus, darbščius, išradingus ir mielus herojus iliustruoti nuostabiais jaunos talentingos menininkės piešiniais. Todėl pasakojimas, pasiekiantis skaitytoją, atsiskleidžia visomis spalvomis – tuo galima įsitikinti vartant šios knygos puslapius. 

    Knygą ryškiais, jaukiais ir įsimintinais piešiniais iliustravo ukrainiečių dailininkė Kateryna Razinkova.

   Gamtos fotografas Marius Čepulis įspūdingai iliustruotoje knygoje prabyla paukščių, žvėrių ir vabzdžių balsais. Nuo auslindos iki briedžio, nuo kiškio iki gulbės – kiekvienas gauna progą demaskuoti žmonių apie juos prikurtus mitus, pasipasakoti apie mėgstamiausius skanėstus, poravimosi ir žiemojimo įpročius. Vaizdingi monologai prajuokins, suteiks žinių ir paskatins naujomis akimis pažvelgti į mus supančią gamtą.

   Atvirus ir dažnai juokingus gyvūnų pasakojimus iliustruoja paties knygos autoriaus fotografijos ir šmaikštūs dailininko Edgaro Strauko piešiniai.  

      

APDOVANOJIMAI

Džanio Rodario (Gianni Rodari) knygos išverstos į daugelį kalbų ir gavusios ne vieną apdovanojimą, iš kurių svarbiausias – 1970-aisiais rašytojui įteikta H. K. Anderseno premija.

Knyga skirta vaikams nuo 6 metų.

„Pasakos telefonu":

 • Vaikų literatūros klasika.
 • Lavina vaizduotę ir kviečia į pasaulį žvelgti su šypsena.
 • Plečia žodyną ir skatina kūrybiškumą.
 • Ragina mėgautis vaikyste ir jos beribe fantazija.
 • Ponas Bjankis keliauja po Italiją darbo reikalais, o jo mažoji dukra prašo kas vakarą pasekti jai pasaką. Tad ponas Bjankis, kad ir kur būdamas, lygiai devintą vakare skambina dukrai ir seka naują pasaką. Taip atsirado pasaka apie medžiotoją, kurio šautuvas, užuot šaudęs, surinka „pykšt", apie namą iš ledų, kurį visą galima sulaižyti, apie keliautoją Džovaniną Bastūną, patekusį į šalį, kurioje namai be kampų, o rožės neturi spyglių... ir daugybė kitų linksmų ir neįtikėtinų pasakojimų. Tad verskite knygą ir patys įsitikinkite!
      

APDOVANOJIMAI

 

 

2020 metais knyga apdovanota prestižine Suomijos vaikų ir jaunimo literatūros premija Finlandia Junior.

 

 • Skirta vaikams nuo 9 metų.
 • Knyga primena mylimiausių vaikų literatūros klasikų – Astridos Lindgren ir Roalio Dalio – istorijas.
 • Įtraukianti, nuotaikinga, šilta ir švelniai juokinga istorija apie draugystę.

 

      

APDOVANOJIMAI

Ši knyga yra viena iš leidyklos Alma littera organizuojamo Vaikų literatūros konkurso laimėtojų.

 

 • Skirta vaikams nuo 4 metų;
 • gausiai iliustruota emociškai paveiki istorija;
 • ugdo empatiją ir meilę gyvūnams;
 • moko nugalėti baimę, padrąsinti savo pavyzdžiu;
 • meniškai vertingos iliustracijos ugdo estetikos suvokimą;
 • Alisą ir jos pudelį Barbarisą pažinsi iš puikių garbanų. Kalbama, kad gyvenantys kartu supanašėja? Dviem draugams šis posakis labai tinka! Lauke šėlsta vasara ir šunį kankina karštis: tokie tankūs kailinėliai džiugina tik šaltą dieną. Belieka vienas kelias – į kirpyklą. Viskas būtų gerai, jei ne vienas „bet“: Barbarisas bijo žirklių ir to, kas jomis čekši, tai yra kirpėjo Todo. Jis nė už ką nesutinka kirptis. Alisai tenka suktis iš padėties ir aukoti tai, ką ji labai brangina. Ar šito užteks, kad Barbarisas apsigalvotų dėl kirpimo? Ko negaila padaryti dėl draugo? Ar iš tiesų pavyzdys užkrečiamas?

      

    APDOVANOJIMAI

 

Knyga „Lapiukas“ 2019-aisiais metais Nyderlanduose gavo „Sidabrinio grifelio“ ir „Sidabrinio pieštuko“ apdovanojimus ir susilaukė didelio literatūros bei dailės žinovų dėmesio.

 

Tai be galo poetiškas ir gausiai iliustruotas pasakojimas apie smalsų lapiuką. Nusivijęs violetinius drugelius, žvėrelis nepastebi, kaip nukrinta nuo skardžio. Po ilgo ir skaudaus kryčio lapiukas panyra į keistą sapną, kuriame regi visą savo gyvenimą. Jautri, mąsli ir tuo pačiu miela paveikslėlių knyga taps puikia proga kartu su vaikais pasikalbėti labai rimtomis temomis ir drauge sukurti patinkančią istorijos pabaigą.

 

  

APDOVANOJIMAI

 

 • Niuberio medalis, 2018 m.
 • Vokietijos vaikų literatūros apdovanojimas (Deutscher Jugendliteraturpreis), 2019 m.
 • Knyga pateko į 2021 m. geriausių verstinių knygų vaikams ir jaunimui sąrašą.

 

Skirta vaikams ir jaunimui nuo 8  iki 12 metų.

 

Knygos pagrindiniai herojai – 4 moksleiviai – Virgilijus, Valensija, Kaori ir Četas. Jie nėra draugai ir netgi mokosi ne vienoje mokykloje. Virgilijus Salinas – drovus, artimųjų nesuprastas berniukas. Valensija Somerset – protinga, atkakli mergaitė. Kaori Tanaka buria ateitį ir skaito žvaigždes. Četas Bulensas pravarde Bulius – didžiausias rajono peštukas. Tačiau, kai Četas iškrečia bjaurią išdaigą Virgilijui ir jo augintinei jūrų kiaulytei, gyvenimas netikėtai pasisuka ir suveda šiuos vaikus. Ar tai tik sutapimas? O gal likimo pirštas? Atsakymo ieškokite nuotykių istorijoje „Labas, Visata“.

 

Knyga yra pirmojo leidyklos „Alma littera" vaikų literatūros konkurso finalininkė.

Skirta vaikams nuo 5 metų.

„Katinas Miegošius" – trumpų pasakojimų rinkinys, žavintis ryškiais veikėjų charakteriais, žaismingais jų dialogais, turtinga kalba ir subtiliu humoru.

Ši knyga:

 • moko priimti draugus tokius, kokie jie yra, ir dalintis su jais tuo, ko turi pats;
 • skatina mąstyti savarankiškai, originaliai ir pastebėti netikėčiausius dalykus;
 • moko kasdien mėgautis net mažiausiais dalykais;
 • pasižymi humoru, absurdo poetika ir žaisminga, subtilia ironija;
 • turtinga kūrinio kalba lavina vaikų kalbą ir vaizduotę.