Paroda skirta esperanto kalbos kūrėjui Liudvikui Zamenhofui

2021.07.02

Lietuvoje garsiausio pasaulio litvako Liudviko Zamenhofo atminimas yra tinkamai įamžintas. Veisiejuose jam yra pastatyti du paminklai, jo vardu yra pavadintos gatvės Kazlų Rūdoje, Veisiejuose, Kaune ir Vilniuje. Lietuvių kalba apie šį didį humanistą yra išleistos septynios biografinės knygos.

Lenkijos institutas Vilniuje Lenkijos užsienio reikalų ministerijos užsakymu  Liudviko Zamenhofo mirties 100-ųjų (2017 m.) metinių proga parengė parodą, atspindinčią jo gyvenimą ir veiklą, ryšius su Lietuva.  Paroda taip pat atspindi tarptautinės esperanto kalbos populiarėjimą ir paplitimą, skatina jos mokytis.

Lietuvos esperantininkų sąjungai padedant Liudvikui Zamenhofui skirta paroda  jau pabuvojo UNESCO galerijoje Vilniuje, Kauno Rotušėje, Vytauto Didžiojo universitete, Panevėžio miesto savivaldybėje, Veisiejų regioniniame parke, Druskininkų vandens parke, Švenčionių Nalšios muziejuje, Varėnos,  Šalčininkų, Utenos, Elektrėnų, Šakių, Marijampolės kultūros centruose, Lazdijų,  Ignalinos, Ukmergės, Jonavos, Kalvarijos krašto muziejuose,  Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje, Molėtų, Širvintų, Kaišiadorių, Jurbarko, Tauragės, Šilalės, Vilkaviškio savivaldybių viešosiose bibliotekose.  

2021 m. liepos 2 d. paroda iš Kalvarijos krašto muziejaus atkeliavo į Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešąją biblioteką, veiks iki liepos 31 d. Maloniai kviečiame apsilankyti parodoje, o taip pat perskaityti  Lietuvos esperantininkų sąjungos Valdybos pirmininko straipsnius „Lietuvos esperantininkų sąjunga“, „Liudvikas Zamenhofas ir Lietuva“.

                                                                             

    

                                


Atgal