Bibliotekoje – „Alisa stebuklų šalyje“ !

2022.04.08

     Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešojoje bibliotekoje balandžio 4 d.  vyko  du  renginiai vaikams „ Alisa stebuklų šalyje –  nuo knygos iki operos“.    Pokalbis apie daugiau nei prieš 150 metų išleistą  Lewis Carroll knygą „Alisa stebuklų šalyje“, jos autorių ir iliustratorius, žinomumą ir vertinimą  įvairiose šalyse buvo tik pirmoji susitikimo dalis.

     Bibliotekos viešnia dailininkė Marta Vosyliūtė  papasakojo  apie   2021 metais Lietuvos nacionalinio  operos ir baleto teatre pastatytą Izraelio kompozitoriaus Davido Sebbos operą vaikams „Alisa stebuklų šalyje“. Viešnia vaikams priminė: operos spektaklį kuria kompozitorius, dirigentas su solistais, režisierius, choreografas, scenografas, kostiumų dailininkas, šviesų dailininkas ir didelis  teatro techninių darbuotojų būrys, o kiekvienas operos spektaklis  visada yra ilgo ir kruopštaus kolektyvinio darbo rezultatas. 

     Šiuo metu iki balandžio 14 d. bibliotekoje veikia Martos Vosyliūtės šiai operai kurtų kostiumų eskizų paroda.  Dailininkei buvo suteikta kūrybinė galimybė šiai operai sukurti septynis audinius iš autorės piešinių. Marta Vosyliūtė labai įdomiai papasakojo apie kostiumų dailininko darbą, jo subtilumus ir „paslaptis“, kurių visada prireikia,  kad  laisvai  jaustųsi kostiumus dėvintys dainininkai,  kad  kaukės būtų lengvos, o bateliai  patogūs. Kai Širdžių karalienės batelių pado aukštis yra 20 cm., tenka pasimokyti  vaikščioti, bet spektaklio metu matome oriai judančią piktą karalienę. Kai  dainininkai spektaklyje atlieka kelis vaidmenis (taip kartais būna), tenka labai greitai pasikeisti kostiumus.  Pasirenkant audinius, dar svarbu, kaip kostiumai atrodys iš žiūrovų salės. Visada teatro kolektyvo tikslas – įsimintinas, ilgam įspūdį paliekantis  spektaklis.

     Vaikai turėjo puikią galimybę pasiklausyti ir pamatyti viešnios atsivežtas operos premjeros vaizdo įrašo ištraukas. Išklausę viešnios pasakojimų, mokiniai galėjo patys pabandyti  padirbėti savo įsivaizduotame teatre: sukurti dekoracijas, nupiešti kostiumo eskizus. Pavykusioje edukacijoje išradingi vaikai patyrė ir kūrybinį džiaugsmą. Susitikimo laikas pralėkė  nepastebimai. Gavę šiek tiek  audinių skiaučių, mezginių, blizgučių,  norintys dar  kurs  darbelius  mokykloje.

     Džiugu, kad daugiau nei pusšimtis mokinukų smagiai praleido laiką bibliotekoje, ne vienam kilo noras perskaityti knygą „Alisa stebuklų šalyje“, vykti  į teatrą ir pamatyti operą.  

     Biblioteka brangina draugystę su scenografe, dailininke Marta Vosyliūte, kuri  ne pirmą kartą dovanoja įdomius renginius.

 

Aldona Lukoševičienė, Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešosios bibliotekos Dokumentų komplektavimo skyriaus vedėja

 

Nuotraukos Ingos Rutkauskaitės, Martos Vosyliūtės

                       

                                                 


Atgal