Kviečiame į tautodailininko Z. Skinkio parodą "Trupiniai"

2022.11.10

Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešoji biblioteka kviečia aplankyti vieno žymiausių Sūduvos krašto menininkų, Šepkos premijos laureato, „Aukso vainikas“ laimėtojo tautodailininkų sąjungos nario Zenono Skinkio parodą „Trupiniai“.

Parodoje kviečiame pasigrožėti įspūdingais mediniais paveikslais, atpažinti juose biblinius siužetus ar veikėjus. Į šią parodą atrinkti kūriniai iš beveik 20 metų tautodailininko kūrybinio laikotarpio. Zenonas Skinkys kilęs iš Vilkaviškio r. Starkų kaimo. Savamokslis tautodailininkas kurti pradėjo nuo tapybos ir grafikos, vėliau susidomėjo medžio drožiniais. Tautodailininko drožyboje vyrauja tautiniai lietuvių liaudies, religiniai, mitologiniai bei pasakų motyvai. Parodoje eksponuojamas ir drožinių ciklas „Šventosios moterys“, už kurį autorius 2018 metais buvo pagerbtas Lietuvos nacionalinio kultūros centro įsteigtu apdovanojimu – „Aukso vainiku“. Tai svarbiausias šalies tautodailininkų – iškilių liaudies dailės kūrinių autorių įvertinimas. Šiame cikle Z. Skinkys apjungia krikščionybės ikonografinę tradiciją su etninių Lietuvos regionų ypatybėmis, kaip ir kitus krikščioniškus biblinius siužetus paversdamas žemiškais vaizdais.

„Kazlų Rūda – mano vaikystės miestas, čia praleidau keletą vasarų“ - sakė tautodailininkas, kviesdamas susipažinti su savo darbais galbūt jau ir užmirštus vaikystės draugus bei kitus šio gražaus miesto gyventojus.

  

           

Parodą galima aplankyti bibliotekos darbo laiku iki gruodžio 15 d.

Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešosios bibliotekos informacija


Atgal