"Močiutės lopšinė"

2023.01.17

Sausio 14 dieną, šeštadienį, naujoje bibliotekos erdvėje, skirtoje vaikučiams ir jų tėveliams, vyko smagi edukacija „Močiutės lopšinė“. Renginio viešnia Aldona Marcinonienė, pasipuošusi tautiniais rūbais tarsi nukėlė dalyvavusius į praeitį, kai lopšinės skambėdavo kiekvienuose namuose, kuriuose augo vaikučiai. Anuomet jos buvo labai svarbios žmonių gyvenime - juk buvo tikima, kad supdama kūdikėlį lopšyje ir dainuodama jam meilės kupinus žodžius mama netgi saugodavo mažylį nuo negandų - nuo bėdų ir ligų, lopšinės buvo tarsi palaiminimas. 

Iš pradžių ponia Aldona renginio dalyviams papasakojo apie savo ryšį su dukrelėmis, parodė vienai iš jų skirtą dienoraštį, rašytą nuo pirmųjų dukros gyvenimo dienų. Vėliau viešnia pradėjo dainuoti lopšines. Pirmoji buvo „Eglė žalčių karalienė“, po to skambėjo kitos lopšinės: „Pasaka“, „Svirplys“, „Žirgelis“, „Jau saulutė“, „Miki, vaikuti, miegok“. Edukacijos dalyviai turėjo puikią galimybę ne tik pasiklausyti, bet ir patys pasimokyti dainuoti šias nuostabias lopšines.

Visi dalyvavusieji dovanų gavo bibliotekininkių paruoštas knygeles, kuriose ras ne tik iš tautosakos lobyno atrinktų, o taip pat, žinoma, ir ponios Aldonos Marcinonienės dainuotų lopšinių tekstus.

Dėkojame gerbiamai viešniai už puikią, nekasdienišką edukaciją, kurios metu ji priminė, kokios svarbios vaikučiams yra lopšinės. Juk lopšinių dainavimas ne tik stiprina mamos ir mažylio tarpusavio ryšį, bet yra labai reikalingos kūdikio vystymuisi.

Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešosios bibliotekos informacija


Atgal