Tarptautinė Saugesnio interneto diena

2018.02.06

„Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“

 

      2018 m. vasario 6 d. šiuo šūkiu kvietėme minėti Tarptautinę Saugesnio interneto dieną.

          Bibliotekoje buvo kalbama saugesnio interneto temomis. Tiek vaikams, tiek suaugusiems gyventojams patarta, kaip užtikrinti savo ir vaikų saugumą internete.

         Kazlų Rūdos savivaldybės viešosios bibliotekos kompiuterių tinklo administratorė Gintarė Jakevičienė priminė, kad interneto naudotojai, pastebėję neteisėtą ar žalingą turinį, t. y. pornografiją, vaikų seksualinį išnaudojimą, rasinę ar tautinę nesantaiką kurstantį turinį, patyčias, smurtą ar kitą neigiamą poveikį nepilnamečiams darančią informaciją, apie tai gali pranešti adresu: https://pranesk.draugiskasinternetas.lt/.

Taip pat dar nežinantiems priminė apie  „Vaikų linija“ teikiamą pagalbą vaikams ir paaugliams, susidūrusiems su elektroninėmis patyčiomis, seksualiniu viliojimu, žalingu turiniu ir kita nemalonia patirtimi, naudojantis internetu.

„Vaikų linija“, bendradarbiaudama su Saugesnio interneto partneriais Vokietijoje, adaptavo mobiliąją programėlę apie elektronines patyčias – „SOS: elektroninės patyčios“. Ši programėlė – pirmoji pagalba vaikams ir paaugliams, susidūrusiems su elektroninėmis patyčiomis. Joje paaugliai gali rasti naudingos informacijos, ką daryti patyčių virtualioje erdvėje atvejais bei kur kreiptis pagalbos. Vasario 5-9 d. „Vaikų linija“ pristatys naujieną apie šią programėlę savo interneto svetainėje www.vaikulinija.lt ir „Vaikų linijos kampanijos BE PATYČIŲ svetainėje www.bepatyciu.lt naujiena taip pat bus paviešinta „Vaikų linijos“ ir kampanijos „BE PATYČIŲ“ „Facebook“ paskyrose, kviečiant dalintis šia žinia ir naudotis nauja programėle.


Atgal